Porozmawiajmy o książkach, Tygrysie!

„Porozmawiajmy o książkach, Tygrysie” to hasło XXIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, który odbędzie się w dniach 1–7 czerwca 2024 r. Dlaczego właśnie tygrys? Inspiracją dla tegorocznego hasła jest książka Zdobywczyni Grand Prix w VI Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży – Katarzyny Długosz-Rygiel pt. „Porozmawiajmy o sztuce, Tygrysie”. Ideą Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom jest zaszczepienie i pielęgnowanie w młodych czytelnikach
zamiłowania do równie magicznego i fascynującego świata literatury.

W tym roku Biblioteka Publiczna im. J. Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim zaprasza dzieci na zajęcia literackie, podczas których dzieci będą mogły poznać najciekawsze bajki i baśnie ze zwierzętami w roli głównej. Dzięki niezwykłym opowieściom wspólnie dowiemy się wielu ciekawostek o zwierzętach i poszukamy odpowiedzi na pytanie dlaczego w wielu książkach dla dzieci głównymi bohaterami są mówiące zwierzęta, a nie ludzie.

Zapraszamy na opowieści o zwierzętach pt. „Być jak tygrys”
03-07.06.2024 o godz. 9:30 – zajęcia dla grup zorganizowanych po wcześniejszym umówieniu.
06.06.2024 o godz.15:30 – zajęcia dla dzieci i ich opiekunów.

Więcej aktualności

Mistrzowskie rozdanie.
Początek maja kojarzy nam się z majówką oraz maturami. Jednakże od kilku ostatnich lat pierwsze dni maja to również ogólnopolskie zmagania w konkursie czytelniczympt. Wielka Liga Czytelników, które w powiecie sępoleńskim koordynuje nasza biblioteka. Przypomnijmy: celem projektu WLC jest przede wszystkim kształtowanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży, a także upowszechnianie kanonu krajowej literatury młodzieżowej, ... Porozmawiajmy o książkach, Tygrysie!
Czytaj więcej...