Oferta zajęć w bibliotece

Zajęcia dla użytkowników indywidualnych:

1. „Wieczorynka w bibliotece” – Klub Czytających Rodzin

„Wieczorynka w bibliotece” to cotygodniowe zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz ich opiekunów, podczas których wspólnie czytamy wartościową literaturę dla dzieci, bawimy się przy muzyce i tworzymy prace plastyczne. Zajęcia z ponad dziesięcioletnią tradycją objęte są patronatem fundacji Cała Polska Czyta Dzieciom. Spotykamy się co czwartek o godzinie 15:30.

Zajęcia ruszają 21 września! Tematem przewodnim będą bajki i opowiadania ze świata owadów.

2. Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci

Lubisz czytać książki i o nich rozmawiać? Dyskusyjny Klub Książki to idealne miejsce dla Ciebie! Pomysł oparty jest na założeniu, że potrzebne są miejsca, w których można rozmawiać o wspólnie czytanych książkach oraz, że nie trzeba być krytykiem, by czerpać przyjemność z dyskutowania o literaturze. Zapraszamy więc dzieci w wieku 7-12 lat w każdą pierwszą środę miesiąca na wesołe dyskusje wokół książki. Comiesięcznym spotkaniom towarzyszą prace plastyczne i zabawy dotyczące tematyki omawianej książki.

W październiku omawiać będziemy „Czarodziejski most” Doroty Gellner.   

3. Bajkowa drużyna – zabawy teatralne

Zabawy teatralne mają pozytywny wpływ na rozwijanie umiejętności językowych i inwencji twórczej dziecka. Pozwalają one na połączenie wszystkich typów ekspresji dziecięcej: plastycznej, słownej, muzycznej i ruchowej. Z tego też względu zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat na wspólne, cotygodniowe zabawy z elementami dramy w oparciu o literaturę dziecięcą. Zajęcia odbywać się będą w piątki.

4. Klub Gier Planszowych

Nasza biblioteka dysponuje ponad setką gier planszowych, w które można wspólnie ze znajomymi pograć w bibliotecznej czytelni lub wypożyczyć je do domu. W ofercie znajdują się gry zarówno dla dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym jak i dla dorosłych.
W bibliotece z gier skorzystać można od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17.

Zajęcia dla grup zorganizowanych:

1. Słowa malowane

Zajęcia o charakterze literacko – plastycznym przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym. Spotkania mają na celu pokazać, że książka jest źródłem nowych wiadomości, utrwala i porządkuje pewne pojęcia o świecie, wzbogaca zasób pojęciowy dzieci. Motywem przewodnim września będzie książka „Wypożyczalnia skrzydeł” Iwony Pietrzak-Płachty. Książka ta to poetycki picturebook, który jest hołdem złożonym bibliotekom. Zajęcia przeznaczone dla grup zorganizowanych. Termin do uzgodnienia.

2. Pogotowie literackie

Celem zajęć jest zaszczepienie miłości do książek od najmłodszych lat. Chcemy, aby biblioteka nie kojarzyła się tylko z miejscem, do którego dzieci przychodzą wypożyczyć lekturę szkolną. Każdy miesiąc będzie miał nowy motyw przewodni. Jesteśmy też otwarci na dostosowywanie tematów lekcji bibliotecznych do tematów podstawy programowej.

We wrześniu temat zajęć brzmi: „Książka tradycyjna, komiks, audiobook czy ebook?”

Zajęcia przeznaczone dla grup zorganizowanych z klas I-III SP. Termin do uzgodnienia.

3. Biblioteczne ABC

Lekcja z przysposobienia czytelniczego i informacyjnego. Zapoznanie młodzieży z zasadami korzystania z wypożyczalni i czytelni. Oprowadzenie po bibliotece, zapoznanie z układem księgozbioru. Prezentacja ciekawych nowości wydawniczych. Jesteśmy otwarci na prowadzenie zajęć według potrzeb na różne tematy w oparciu o literaturę młodzieżową.

Zajęcia przeznaczone dla grup zorganizowanych z klas IV-VIII SP. Termin do uzgodnienia.

Więcej aktualności

Spotkanie z książką haftowaną
W zeszły piątek najmłodsi czytelnicy oraz ich opiekunowie mieli okazję spotkać się w naszej bibliotece z panią Olgą Stelmach – autorką niezwykłej haftowanej książki. Książka pt. „O czym milczy misio” ma 20 stron i postawała przez 7 miesięcy. Zamiast papierowych kartek ma ona 25 metrów kanwy, a zamiast liter – ponad 140 tysięcy krzyżyków.  Powstała ... Oferta zajęć w bibliotece
Czytaj więcej...
Mistrz Pięknego Czytania
Zapraszamy uczniów klas IV-VIII SP do udziału w dziesiątej edycji powiatowego konkursu pt. „Mistrz Pięknego Czytania”. Wzorem ostatnich lat zadaniem uczestnika jest przeczytanie fragmentu dowolnie wybranej książki i rejestracja prezentacji utworu w formie krótkiego nagrania audio-wideo (przy pomocy dowolnego narzędzia multimedialnego: smartfon, tablet, komputer, kamera wideo, aparat fotograficzny) w formacie MP4. Praca konkursowa może powstać ... Oferta zajęć w bibliotece
Czytaj więcej...