Premiera „Małej Ojczyzny”

W ubiegły czwartek w bibliotece miała miejsce premiera „Małej Ojczyzny” – kulturalno-popularnonaukowego czasopisma na temat Sępólna i okolic, wydawanego przez naszą bibliotekę.

Jak wszystkie inicjatywy wydawnicze książnicy, spotkała się ona z dużym zainteresowaniem. Nakład publikacji rozszedł się błyskawicznie. W gronie autorów tekstów do pierwszego numeru znaleźli się: prof. Dorota Angutek, Mirosław Łebek, Łukasz Jakubowski, Daniel Nita, Andrzej Ossowski, Leszek Skaza i Agnieszka Szliep.

„Mała Ojczyzna” ma na stałe zagościć w ofercie książnicy jako rocznik, trafiający w ręce czytelników podczas Dni Sępólna. Jego łamy są otwarte dla wszystkich osób, które o Sępólnie i jego mieszkańcach mają do powiedzenia coś ciekawego. Zapraszamy do lektury i zaangażowania się w powstawanie kolejnego numeru!

Więcej aktualności

Baśnie okiem dziecka
Stowarzyszenie „Trzecie Miejsce” jeszcze przed wakacjami ogłosiło dwa konkursy plastyczne dla dzieci z Gminy Sępólno Krajeńskie. Pierwszy konkurs pt. „W poszukiwaniu Królowej Bajki”, przeznaczony dla dzieci w wieku 5 – 8 lat, zainspirowany był obrazem znajdującym się w sępoleńskiej bibliotece, który od wielu pokoleń wita najmłodszych czytelników. Obraz przedstawia Bajarkę opowiadającą dzieciom najpiękniejsze baśnie polskie. ... Premiera „Małej Ojczyzny”
Czytaj więcej...
Spotkanie z Olgą Stelmach
Mamy ogromną przyjemność zaprosić na spotkanie z panią Olgą Stelmach – autorką największej haftowanej książki w Polsce, które odbędzie się 15 września (piątek) o godzinie 16:00. Haftowana książka sensoryczna pani Olgi pt.  „O czym milczy misio” została wpisana do Księgi Rekordów Polski. Jest to pierwsza w Polsce, a dopiero druga na świecie taka książka. Powstała ... Premiera „Małej Ojczyzny”
Czytaj więcej...