Spotkanie z Olgą Stelmach

Mamy ogromną przyjemność zaprosić na spotkanie z panią Olgą Stelmach – autorką największej haftowanej książki w Polsce, które odbędzie się 15 września (piątek) o godzinie 16:00.

Haftowana książka sensoryczna pani Olgi pt.  „O czym milczy misio” została wpisana do Księgi Rekordów Polski. Jest to pierwsza w Polsce, a dopiero druga na świecie taka książka. Powstała  w 2021 roku w Szczytnie w gminie Przechlewo na Pomorzu.  Liczy 20 stron.

Spotkanie, które skierowane jest do dzieci w wieku przedszkolnym, wczesnoszkolnym oraz ich opiekunów ma charakter otwarty, a wstęp jest bezpłatny.

Więcej aktualności

Premiera „Małej Ojczyzny”
W ubiegły czwartek w bibliotece miała miejsce premiera „Małej Ojczyzny” – kulturalno-popularnonaukowego czasopisma na temat Sępólna i okolic, wydawanego przez naszą bibliotekę. Jak wszystkie inicjatywy wydawnicze książnicy, spotkała się ona z dużym zainteresowaniem. Nakład publikacji rozszedł się błyskawicznie. W gronie autorów tekstów do pierwszego numeru znaleźli się: prof. Dorota Angutek, Mirosław Łebek, Łukasz Jakubowski, Daniel ... Spotkanie z Olgą Stelmach
Czytaj więcej...
Spotkanie z książką haftowaną
W zeszły piątek najmłodsi czytelnicy oraz ich opiekunowie mieli okazję spotkać się w naszej bibliotece z panią Olgą Stelmach – autorką niezwykłej haftowanej książki. Książka pt. „O czym milczy misio” ma 20 stron i postawała przez 7 miesięcy. Zamiast papierowych kartek ma ona 25 metrów kanwy, a zamiast liter – ponad 140 tysięcy krzyżyków.  Powstała ... Spotkanie z Olgą Stelmach
Czytaj więcej...