„Wiadomości nie tylko potoczne” w naszej bibliotece

No i jesteśmy po premierze „Wiadomości nie tylko potocznych” – najnowszej publikacji poświęconej dziejom Sępólna i okolic, opartej na wypisach z archiwalnej prasy. Spotkania, na których można było otrzymać książkę, odbyły się 22 i 23 listopada. Ich uczestnicy mogą już w domowym zaciszu sprawdzać, co o dawnym Sępólnie, Więcborku i Kamieniu pisano w „Gazecie Toruńskiej”, „Pielgrzymie” oraz „Przyjacielu”. Nakład publikacji został po tych dwóch dniach niemal wyczerpany. Zostało nam nieco ponad 20 egzemplarzy, które czekają na chętnych w siedzibie biblioteki. Ale uwaga – kto pierwszy, ten lepszy!

Raz jeszcze dziękujemy wszystkim za przybycie i życzymy przyjemnej lektury 🙂

Wydarzenia odbyły się w ramach realizacji projektu „Co wieść gminna niesie”, dofinansowanego przez Gminę Sępólno Krajeńskie, a realizowanego przez Stowarzyszenie Trzecie Miejsce.

Więcej aktualności

Czwarta władza wraca do pudła
Ostatni dzień listopada to ostatni dzień wystawy Czwarta władza. Maksymilian Kasprowicz i jego „Gazeta Sępoleńska” w naszej bibliotece. Jutro wystawa zacznie być demontowana i prezentowane materiały trafią z powrotem do archiwalnego pudła. Chętni do obejrzenia wystawy mogą to zrobić jeszcze dzisiaj. Przypomnijmy, że otwarcie wystawy miało miejsce 17 listopada. Od tego momentu Kasprowiczowi i „Gazecie ... „Wiadomości nie tylko potoczne” w naszej bibliotece
Czytaj więcej...