Czwarta władza wraca do pudła

Ostatni dzień listopada to ostatni dzień wystawy Czwarta władza. Maksymilian Kasprowicz i jego „Gazeta Sępoleńska” w naszej bibliotece. Jutro wystawa zacznie być demontowana i prezentowane materiały trafią z powrotem do archiwalnego pudła. Chętni do obejrzenia wystawy mogą to zrobić jeszcze dzisiaj.

Przypomnijmy, że otwarcie wystawy miało miejsce 17 listopada. Od tego momentu Kasprowiczowi i „Gazecie Sępoleńskiej”, z którą był związany m.in. jako wydawca i redaktor, przez pryzmat zgromadzonych materiałów przyjrzała się bliżej liczna grupa odbiorców. Wśród nich byli miłośnicy historii lokalnej, ale nie tylko. Wystawę obejrzały bowiem grupy najmłodszych mieszkańców gminy. Czy Kasprowicz i „Gazeta Sępoleńska” to dla dzieci interesujące tematy? Nie jest łatwo przykuć uwagę kilkulatka, okazuje się jednak, że przy odpowiednim rozłożeniu akcentów nawet Kasprowicz może się dla nich stać tematem ciekawej rozmowy. Pogawędka o tym, czym jest drukarnia, co się w drukarni robi, gdzie w Sępólnie znajdowała się drukarnia Kasprowicza i jak wyglądała „Gazeta Sępoleńska” wystarczyły, żeby uczniowie dowiedzieli się czegoś nowego o historii Sępólna.

Wystawę przygotowano w ramach realizacji projektu „Co wieść gminna niesie”, dofinansowanego przez Gminę Sępólno Krajeńskie, a realizowanego przez Stowarzyszenie Trzecie Miejsce.

Więcej aktualności

„Wiadomości nie tylko potoczne” w naszej bibliotece
No i jesteśmy po premierze „Wiadomości nie tylko potocznych” – najnowszej publikacji poświęconej dziejom Sępólna i okolic, opartej na wypisach z archiwalnej prasy. Spotkania, na których można było otrzymać książkę, odbyły się 22 i 23 listopada. Ich uczestnicy mogą już w domowym zaciszu sprawdzać, co o dawnym Sępólnie, Więcborku i Kamieniu pisano w „Gazecie Toruńskiej”, ... Czwarta władza wraca do pudła
Czytaj więcej...
Elfy… ratunku!
Zapraszamy wszystkich małych pomocników Mikołaja oraz ich opiekunów na zajęcia literacko – plastyczne pt. „Elfy na ratunek”. Zajęcia inspirowane są książką Barbary Supeł. W trakcie spotkania uczestnicy przeżyją świąteczną przygodę z bardzo pracowitymi elfami, które ze względu na grypę reniferów w tym roku mają jeszcze więcej pracy niż zazwyczaj! Wspólnie przygotujemy mikołajkowe  prace plastyczne oraz ... Czwarta władza wraca do pudła
Czytaj więcej...