Bajkowy Fotoplener - czyli akcja włącz wyobraźnię

Świat baśni i dziecięcej wyobraźni rządzi się własnymi prawami i nie ograniczają go żadne reguły. W wyobraźni wszystko jest możliwe.

„Bajkowy Fotoplener” to ucieczka do świata dziecięcej wyobraźni. Poprzez wspólną zabawę odkryjemy niemal wszystkie tęsknoty i problemy - chęć przygód, wędrówek poza dom rodzinny, obaw, lęków i zawodów. Nie będzie nam obcy świat wartości, wypływający ze zinterpretowanych wspólnie bajek.

Podstawą naszych działań jest edukacja kulturalna, oraz program wdrażania 12 wartości moralnych tzw. „Małego Kompasu Moralnego” (szacunek; uczciwość; odpowiedzialność; odwaga; samodyscyplina; pokojowość; szczęście, optymizm, humor; sprawiedliwość; solidarność; piękno; przyjaźń i miłość; mądrość). Wartości te odnajdziemy w bajkach, które tematyką nawiązywać będą do zastanej pory roku, czy święta. Efektem każdego cyklu będzie m.in. „Bajkowy fotoplener”, na którym to dzieci wcielą się w rolę bajkowych bohaterów, ucząc się jednocześnie podstaw fotografii, oraz pobudzenie wyobraźni dziecka.

Pod wpływem bajek, baśni, popularyzowanych działaniami artystycznymi, powstają ciekawe prace. Dziecko buduje, komponuje, organizuje, przeżywa radość tworzenia, która pobudza do dalszej zabawy. I oto następuje połączenie różnorodnych form twórczej ekspresji literackiej, dramatycznej, muzycznej, plastycznej w jedną wspaniałą formę zabawy tematycznej.

Więcej informacji na stronie: bajkowyfotoplener.blog.onet.pl

http://bajkowyfotoplener.blog.onet.pl/rss/ empty...

Podziel się z innymi: